AKP-Saray iktidarının başlattığı Afrin operasyonuna karşı ülke genelinde barış isteyenler, demokrasiyi savunanlar ve gençlerin itirazı dinmiyor. Türkiye halkları bu savaşın AKP’nin ve Saray’ın iktidarını perçinleme ve tüm toplumun gözeneklerine nüfuz eden, onu boğmaya çalışan; eşitliğe, halkların kardeşliğine ve özgürlüğe karşı faşizmi inşa etme çabasının bir diğer adımı olduğunu biliyor.

Bugüne kadar demokrasi şiarını ağızlarından düşürmeyen siyasi partilerin Kürt düşmanlığı temelinde faşizmin politikalarına nasıl yedeklendiğini görüyoruz. Savaş çığırtkanlığı yapmak eğitimin dincileştirilmesini, gazetecilerin, milletvekillerinin tutuklanmasını, binlerce akademisyenin işten atılmasını ve çocuk istismarlarını savunmaktır! AKP-Saray iktidarı başlattığı bu harekatın ismini Zeytin Dalı operasyonu diye adlandırarak barışın simgesi olan zeytin dalını savaş çığırtkanlıklarına alet etmektedirler. Biz tarihten de biliyoruz egemenler tüm kanlı savaşlarını barışın ve demokrasinin ismi ardına gizlemeye çalışırlar.

ÖSO ile işbirliği içerisinde girilen bu savaş AKP-Saray iktidarının cihatçı çetelerle kurduğu ittifakı ve verdiği desteği gözler önüne sermiştir. Bugün de bir kez daha gördük ki AKP-Saray iktidarının demokrasiye, herhangi bir muhalefete hiçbir tahammülü yoktur. Son çıkan KHK ile de sokakta barışı savunanlara faşist-cihatçı çetelerin saldırması cezasılık hakkı verilerek meşrulaştırılmıştır.

Bugün Amed’de Ankara’da ve İstanbulda engellenen “Savaşa Hayır !” eylemlerine yönelik polislerin ve faşist çetelerin azgın saldırıları onların savaş düşkünlüklerini gözler önüne sererken tüm bu saldırılara karşı kırılmayan irademizle tekrar haykırıyoruz: Bu savaş egemenlerin savaşıdır, ve devletlerin tüm savaşlarında olduğu gibi zenginler zenginleşecek fakirler ölecektir.

AKP savaş, gençlik barış istiyor! Gençlik olarak bu kirli savaşa geçit vermeyeceğiz!